Messijeva čarolija za pamčenje, Ivan Rakitić zabio u demoliranju Celte Vigo

ŠERUJ / ?

Ivan Rakitić zabio je u demoliranju Celte Vigo na Nou Campu. Moćna Barcelonapobijedila je 6-1 , a hrvatski je veznjak zabio lijepim lobom za 5-1 u 84. minuti utakmice na asistenciju raspoloženog Luisa Suareza. Urugvajac je zabio tri gola i imao dvije asistencije.

Leo Messi je zabio prekrasan gol iz slobodnog udarca, za dva asistirao i ‘promašio’ jedan penal. Ovo ‘promašio’ valja uzeti samo kao statistički podatak jer o onome što je Messi napravio kod tog penala pričat će se jako dugo.

Pogledajte nevjerovatn izvođenje penala:

Argentinac je najprije driblingom izludio braniča Celte koji ga ruši u šesnaestercu, a sudac pokazuje na penal. Uzeo je Leo loptu, namjestio je na bijelu točku, zaletio se i –lagano je gurnuo na stranu . Na nju je natrčao Luis Suarez i upotpunio svoj hat-trick, a Messi je ovim potezom žrtvovao svoj 300. gol u Primeri. Ovim potezom Messi i Suarez kopirali su Cruyffov penal 82. godine u dresu Ajaxa. Fantastičan potez Lea za koji mu se ujedno pišu promašen penal i asistencija.

Savršenu večer Barcinih strijelaca upotpunio je Neymar s jednim golom i jednom asistencijom.

Prvo poluvrijeme nije izgledalo tako loše za Celtu. Barca je povela prekrasnim golom Messija u 28. minuti iz slobodnog udarca, a Guidetti izjadnačio za Celtu u 39. iz penala, prvog dosuđenog protiv Barcelone u prvenstvu ove sezone. Tim se rezultatom otišlo na odmor. No u drugom dijelu Barcelona se raspištoljila pa je u posljednjih pola sata utrpala pet komada nemoćnim gostima i tako se osvetila Celti za poraz 4-1 na početku sezone.