Novi krah Chelseaja: Bournemouth slavio na Stamford Bridgeu

ŠERUJ / ?

Chelsea je pred ovaj meč imao izvrsnu statistiku protiv timova koji su promovisani iz nižeg ranga. U posljednja 43 susreta sa takvim timovima upisali su 37 pobjeda i šest remija. Ovog puta tim Josea Mourinha upisao je poraz.

Ponovo je Diego Costa ostao na klupi i ponovo je, kao i protiv Tottenhama u proteklom kolu gdje je Chelsea remizirao (0:0) u gostima, Mourinho igrao sa “lažnom devetkom” gdje su se mijenjali Oscar, Hazard, Willian i Pedro.

Međutim i ovog puta nedostajala je rutina koja je Plavce krasila u prošloj sezoni. U prvom poluvremenu bliži pogotku bio je Bournemouth, ali se istakao Courtois. Upravo je belgijski golman jednim dijelom kriv za gol gostiju u 82. minuti kada je loše boksovao loptu nakon kornera.

U nastavku akcije Murray je pogodio za velika tri boda Bournemoutha i novi krah Plavaca.

Rezultati 15. kola Premiershipa:

Stoke – Manchester City 2:0, Arsenal – Sunderland 3:1, Manchester United – West Ham 0:0, Southampton – Aston Villa 1:1, Swansea – Leicester 0:3, Watford – Norwich 2:0, WBA – Tottenham 1:1, Chelsea – Bournemouth 0:1.

Izvor: klix.ba