BiH: Kakanj nanio prvi poraz Sparsima, Široki slavio protiv BN Basketa

ŠERUJ / ?

U 10. kolu Lige 12 ekipa Sparsa upisala je prvi ovosezonski poraz. U derbiju kola poraženi su u gostima od Kaknja rezultatom 71:66.

Kakanj je nakon prve četvrtine imao dva poena razlike (13:11), a do kraja poluvremena razlika se povećala na pet poena (33:28).

Međutim, navikli smo od Sparsa da ne otvaraju sjajno utakmice i očekivalo se da u drugom poluvremenu zaigraju puno bolje. U tome su uspjeli u trećoj četvrtini koja je pripala njima, ali Kakanj nije dopustio preokret i dobrom igrom u posljednjih 10 minuta stigao je do pobjede (71:66).

Otežavajuću okolnost Sparsima donijela je povreda Dalibora Peršića koji je teren napustio sredinom posljednje četvrtine.

Sa 19 poena Ermin Dedić predvodio je domaći tim, dok je Kenan Bajramović sa 25 poena ponovo briljirao u redovima Sparsa.

Široki je slavio protiv BN Basketa rezultatom 74:59. Najviše poena za Široki postigao je Maj Kovačević, ukupno 16, a isti broj poena u redovima gostujućeg tima ubacio je Srđan Damjanović.

Mladost je na domaćem parketu slavila protiv Bošnjaka (91:82). Vojin Svilar je ubacio 17 poena za domaći tim, a Amir Dovadžija odličnih 26 poena za goste.

Gostujuću pobjedu zabiljećio je Swisslion Leotar koji je savladao ekipu Građanskog. Dragan Simić je ubacio 15 poena za Građanski, dok su goste predvodili Nikola Đurasović i Marko Rikalo sa po 14 poena.